Film promujący Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim

 

Informacja o działaniach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom/uczniom z Ukrainy.

 

Dzieci z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą korzystać z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w polskich przedszkolach, szkołach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Aby wesprzeć  nauczycieli szkół i przedszkoli (działających na terenie Powiatu Bielskiego), do których trafiać będą dzieci/uczniowie z Ukrainy przekazaliśmy do każdej szkoły/przedszkola materiały edukacyjno-informacyjne. Materiały te można wykorzystać w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej z dziećmi z Ukrainy. .

Przygotowujemy, w ramach działającej w poradni Sieci Współpracy i Samokształcenia Specjalistów Szkolnych i Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej, konferencję na temat : „Rola relacji z innymi w obliczu doświadczanych zmian społecznych – następstw edukacji zdalnej i migracyjnej związanej z wojną”.

Planowany termin konferencji 24.03.2022 r.

Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim udzielają porad i konsultacji . Gromadzimy też informacje dotyczące potrzeb uchodźców z Ukrainy w zakresie pomocy.

Prowadzimy telefoniczne zapisy na indywidualne i grupowe formy wsparcia. W tej sprawie prosimy o kontakt na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 85 833 26 74 w godzinach 7.30 – 15.30.

Indywidualne formy wsparcia - porady i konsultacje dla rodzin z Ukrainy organizujemy we wtorki w godzinach:

12.30 – 13.30

14.30 – 15.30

15.45 – 16.45

Oraz w środę w godzinach

11.30 – 12.30

12.00 – 13.00

Prowadzimy też zapisy na grupowe formy wsparcia :

 • Artterapię dla dzieci
 • Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci/uczniów
 • Grupę wsparcia dla rodziców dzieci z Ukrainy
 • Grupę wsparcia dla rodzin, które przyjęły uchodźców z Ukrainy.

Wśród rodzin z Ukrainy poszukujemy osób  znających język polski lub język rosyjski, które pomogłyby naszym pracownikom w komunikacji z dziećmi i rodzicami z Ukrainy.

Prosimy o kontakt w tej sprawie.

Nasz adres:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

ul. Widowska 1

17-100 Bielsk Podlaski

Załączniki:
Pobierz plik (DEPRESJA WŚRÓD DZIECI.pdf)DEPRESJA WŚRÓD DZIECI.pdf[ ]489 kB

Szanowni Państwo

Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim informuje, że w okresie ferii zimowych, od dnia 04.01.2021r do dnia 15.01.2021r zostały uruchomione dyżury specjalistów zatrudnionych w poradni, którzy będą realizować wsparcie psychologiczno-pedagogiczne uczniom i ich rodzicom/opiekunom. Wsparcie to realizowane będzie w formie porad i konsultacji.

Pod numerem telefonu 85 833 26 74, w godzinach od 10 do 14 (nie dotyczy dni wolnych od pracy) przyjmujemy zgłoszenia do specjalistów.

Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym.

 

Dyrektor

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

w Bielsku Podlaskim

Barbara Szpalerska

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim podejmuje wyzwanie i dołącza się do akcji #lokomotywakubusia
Dziękujemy za nominację Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hajnówce

"Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą przeczytać dowolną bajkę, wiersz lub opowiadanie. Jeżeli wykonają zadanie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Kubusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. Prosimy o zamieszczanie filmików z wykonanych zadań w mediach społecznościowych i podpisanie ich #lokomotywakubusia"

Mimo braku nominacji z naszej strony, zachęcamy wszystkich ludzi do finansowego wsparcia akcji. My swoją cegiełkę dołożyliśmy dzisiaj. Pamiętajcie, że dobro powraca!

Link do zbiórki
https://www.siepomaga.pl/lokomotywakubusia

Obowiązki spoczywające na rodzicach ( opiekunach) dziecka badanego w Poradni 

Wydarzenia ostatnich tygodni uświadamiają nam, że zmiany w każdej dziedzinie naszego życia mogą ulec zmianie.

Jak można zbadać mowę dziecka w domu i prowadzić z nim terapię logopedyczną?

Z punktu widzenia logopedy zawsze powtarzałam rodzicom, że przebywanie z dzieckiem

w domu daje dużo możliwości obserwacji dziecka w różnych sytuacjach komunikacyjnych  jak: zabawa, opowiadanie, śpiew, rozmowa, czytanie bajek, oglądanie książeczek itp. Jest ona zawężona jeśli przeprowadzana jest jedynie w gabinecie logopedycznym. Rodzice mogą zarejestrować wyniki obserwacji poza tradycyjną formą pisemną, wykorzystując zapis magnetofonowy, wizualny.

W trakcie wypowiedzi dziecka zwracamy uwagę na płynność mówienia, barwę głosu, tempo mowy, formy gramatyczne, rozumienie poleceń, budowanie zdań i zachowanie dziecka. Informacje uzyskane od rodziców z obserwacji dziecka  w domu są uzupełnieniem wywiadu
z logopedą i dają pełniejszy obraz rozwoju dziecka.

Kolejny etap to sprawdzenie realizacji poszczególnych głosek. Do tego badania posłużą nam książeczki z obrazkami. Dziecko nazywa poszczególne obrazki a my zwracamy uwagę na to, jak realizowane są poszczególne głoski w słowach. Można fonetycznie zapisywać wypowiedzi dziecka lub notować tylko głoski nieprawidłowo realizowane np. (r –l,j,  sz-s,

rz–z, cz-c, e–a, k–t), itd.. Można również nagrać wypowiedzi dziecka, opisać jej charakterystyczne cechy.

Bardzo ważnym badaniem jest sprawdzenie motoryki narządów mowy języka i warg. Najpierw dokładnie oglądamy twarz dziecka . Zwracamy uwagę na symetrie twarzy, warg, sposób oddychania, uzębienie. Nieprawidłowości w budowie narządów mowy mogą być przyczyną wielu wad wymowy. Po oglądzie narządów mowy testujemy ich sprawność.
Oto kilka przykładowych ćwiczeń:

 1. wysuwanie i chowanie języka do jamy ustnej;
 2. wysuwanie języka szerokiego i wąskiego;
 3. opuszczanie języka na brodę , unoszenie do nosa;
 4. kierowanie języka do kącików ust;
 5. unoszenie języka do podniebienia twardego;
 6. oblizywanie zębów językiem;
 7. przesuwanie na boki zamkniętych warg;
 8. ściąganie i rozciąganie warg;
 9. parskanie wargami;
 10. kląskanie językiem;

Ćwiczenia te przeprowadzamy siedząc z dzieckiem przed lustrem tak aby mogło kontrolować zarówno prezentację osoby ćwiczącej z dzieckiem jak i swoje powtarzanie.

Istotne jest również badanie słuchu fonemowego czyli umiejętności różnicowania fonemów. W tym celu prezentujemy dziecku dwa wyrazy różniące się głoskami np. (bułka – półka, kosa – koza, kot – koc, noc – nos, lek – lok. Zadaniem dziecka jest powiedzieć czy to są takie same słowa czy różne. Sprawdzamy również czy dziecko potrafi wyodrębnić głoski w wyrazach

 w nagłosie, śródgłosie i wygłosie.

Jeśli po przeprowadzeniu  badania mowy rodzice stwierdzą, że dziecko wszystkie głoski ma wywołane lecz nieutrwalone  lub występujące wady wymagają jedynie lepszego usprawnienia narządów mowy języka i warg, w takich przypadkach można prowadzić terapię logopedyczna w domu. Logopeda może służyć radą i konsultacją.

Dodatkowym wsparciem dla dziecka jest przedszkole, które. umożliwia kontrolę mowy dziecka w naturalnych sytuacjach życia przedszkolnego i to każdego dnia a różnorodność stosowanych form pracy w przedszkolu umożliwia wszechstronny rozwój mowy dziecka. Prowadzona terapia logopedyczna w gabinecie  ma charakter indywidualny i odbywa się zazwyczaj raz w tygodniu. W trakcie ćwiczeń dziecko ma założony zeszyt w którym logopeda wpisuje zalecenia i treść bieżących ćwiczeń. Dzięki temu rodzice mają stały kontakt z logopedą. Wiedzą  co i jak utrwalać w domu.

W/w badania, ćwiczenia, przeprowadzamy z dzieckiem w formie zabawy, wykorzystując różne sytuacje życia codziennego. Bez względu gdzie prowadzone jest badanie czy terapia troszczyć się należy o takie podejście do dziecka, które uwzględnia ciepło uczuć

i umiejętność wyzwalania radości i uśmiechu.

Etap utrwalania trwa do momentu aż w mowie potocznej pojawi się autokontrola słuchowa to znaczy, że dziecko potrafi samo siebie poprawić. Nie można zbyt wcześnie zakończyć terapii. Jeśli dziecko na ćwiczeniach mówi dobrze, to nie znaczy, że w domu mówi  poprawnie. Ważna jest więc współpraca logopedy z rodzicami. Niezależnie więc od sytuacji, nie da się wykluczyć  rodziców z procesu utrwalania prawidłowej mowy dziecka.

Wspierając rodziców w tej trudnej sytuacji zachęcam do odwiedzania strony Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim Znajdziecie tam Państwo pomoce, materiały do ćwiczeń, filmy instruktażowe, inspiracje do zabaw i gier.

 

Maria Marciniak - Kraśko

logopeda

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

w Bielsku Podlaskim

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych filmików z serii "Domowy logopeda" przygotowanych przez logopedę Marię Marciniak-Kraśko.

W pierwszym filmie przedstawione jest wywoływanie i utrwalanie głoski "r".

W drugim filmie znajdziecie ćwiczenia ruchowe, równoważne, naprzemienne, połączone z nauką. 

 

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmiku z serii "Domowy logopeda" przygotowanego przez logopedę Marię Marciniak-Kraśko. Klip zawiera ćwiczenia motoryki narządów mowy dla dzieci młodszych i starszych, pomysły na zabawy i ćwiczenia oddechowe do wykorzystania w pracy z dziećmi.

 

Domowy logopeda. Nauka na wesoło.

Maria Marciniak –Kraśko 

 

Witam serdecznie dzieci uczęszczające na terapię logopedyczną. Żebyście się zbytnio nie nudzili w domu, zachęcam Was do zabawy. Tu znajdziecie logopedyczne karty pracy. Życzę powodzenia w rozwiązywaniu zadań, rebusów, zagadek. Nie zniechęcajcie się w razie niepowodzenia.

 

„Jest rzeczą niebezpieczną dzieci prowadzić tą samą drogą do doskonałości, bowiem każdy z nas jest inny” ARYSTOTELES

  

W celu zapewnienia prawidłowej selekcji wszyscy zdają ten sam test. Musicie wspiąć się na drzewo. Jak myślicie kto wykona to zadanie kto wykona to zadanie najlepiej?

 

Kierując się przepisami prawa oświatowego oraz mając na uwadze zdrowie dzieci, rodziców i personelu informujemy, że od dnia 25.03.2020  realizujemy nasze zadania z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość. Prosimy o kontakt z nami głównie za pomocą technik telekomunikacyjnych.

 

Specjaliści są do Państwa dyspozycji podczas dyżurów pod numerem telefonu:

(86) 833-26-74

 

Mogą Państwo także pisać do nas na nasz adres mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dyżury telefoniczne psychologów w poradni:

poniedziałek 12.00-15.30

wtorek 12.00-15.30

środa 9.00-14.00

czwartek 12.30-15.30

piątek 8.00-15.30

 

Szanowni Państwo

To trudny czas dla nas wszystkich, czas wielu prób. Zaadoptowanie się do poczucia zagrożenia i lęku, konieczność reorganizacji życia, wprowadzenia wielu znaczących zmian. Jest to tez czas, abyśmy zmobilizowali się do działania i nie popadli w apatię. Działania i plany to elementy, które powinny nadać kształt i sens naszym dniom, ponieważ poczucie przewidywalności pomoże nam uniknąć zniechęcenia i poczucia bezradności. Nie pozwólmy, aby myśli o epidemii przejęły nad nami kontrole. Spróbujmy kontrolować myśli negatywne. Dozujmy informacje o epidemii; wystarczy tylko kilka na dzień. Podtrzymujmy kontakty społeczne przez telefon, komunikatory.

 

Na naszej stronie internetowej będziemy na bieżąco zamieszczać materiały, karty pracy do pobrania dla dzieci objętych terapią pedagogiczną, logopedyczną i psychologiczną.

 

Już dziś można skorzystać z zakładki dla rodziców i pobrać karty pracy logopedycznej do poszczególnych głosek.

 

Na czas wspólnego pobytu z dzieckiem w domu poniżej zamieszczamy gry, zabawy, zestawy ćwiczeń do usprawniania percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo – ruchowej, pamięci słuchowej, koordynacji słuchowo – ruchowej, ćwiczeń usprawniających aparat artykulacyjny, rozwijających mowę i myślenie dziecka, orientację przestrzenną, motorykę dużą i małą.

 

Dyrektor Poradni: Barbara Szpalerska

inicjatywy Pani dyrektor mgr Barbary Szpanerskiej 11.12.2019r. odbyło się uroczyste poświęcenie placówki. Zaproszono władze Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Bielska Podlaskiego, Gminy Bielsk Podlaski. Obecni byli między innymi: Starosta Pan Jerzy Snarski, Burmistrz Pan Jarosław Borowski,  Wójt Gminy Bielsk Podlaski Pani Raisa Rajecka, Dyrektor SP ZOZ Pani Bożena Gronowicz Przedstawiciele kościoła katolickiego: ks. Zbigniew Karolak, ks. Radosław Piechnik, i prawosławnego w osobie ks.Leoncjusza Tofiluka. Obecni na poświęceniu placówki byli również wszyscy dyrektorzy przedszkoli,  szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Swoją obecnością  zaszczycili nas byli pracownicy PP-P. W przygotowaniu uroczystości duży wkład mieli wszyscy pracownicy. Na wstępie wszystkich gości powitała Pani dyrektor Barbara Szpanerska. Z imienia i nazwiska zostali powitani wszyscy goście. Następnie zaprezentowano trzy prezentacje.  „Współczesne uzależnienia” autorstwa Pana Huberta Sutkowskiego, „Czas na zmiany, czyli krótka historia PP-P w Bielsku Podlaskim” autorstwa  Pani Marii Marciniak – Kraśko i  „Kadra poradni” autorstwa Pani Anny Dojlidy – Jurczuk.

Zaproszenie na spotkanie sieci współpracy
i samokształcenia logopedów z powiatu bielskiego

                                                                              

                                                                                    Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli  
                                                                                    z rejonu działania
                                                                                    Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
                                                                                    w Bielsku Podlaskim


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza logopedów z powiatu bielskiego na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 18.11.2019r (poniedziałek) o godzinie 15.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim przy ul. Widowska 1.

Cele spotkania:
1. Część szkoleniowa "Afazja – metody pracy, postępowanie terapeutyczne.”
 prowadząca : Aleksandra Sołowianiuk – neurologopeda.
2. Szeroka dyskusja na w/w temat oraz omówienie spraw bieżących.

Spotkanie poprowadzi mgr Maria Marciniak-Kraśko - koordynator sieci,
osoby wspomagające: mgr Bożena Konobrocka - logopeda,
Prosimy o przekazanie powyższych informacji logopedom oraz telefoniczne lub mailowe potwierdzenie udziału w zajęciach do dnia 18.11.2019r.
Numer telefonu poradni: (0-85) 833 26 74,
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                Serdecznie zaprasza
                                                                             dyrektor P P-P w Bielsku Podlaskim
                                                          Barbara Szpalerska

                                                                   

 

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim informuje , że z dniem 1 lipca 2019 r. nastąpi zmiana lokalizacji poradni. Nowy adres to: ul.Widowska 1 ( dawny budynek Zespołu Szkół Ekonomicznych).

 

Telefon kontaktowy: 85 833 26 74 oraz adres e-mail poradni : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pozostają bez zmian.

 

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim Barbara Szpalerska

Zaproszenie na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia logopedów z powiatu bielskiego.

 

Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli
z rejonu działania
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Bielsku Podlaskim

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza logopedów z powiatu bielskiego na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 10.06.2019 (poniedziałek) o godzinie 14:00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim przy ulicy 3-go Maja 17.

Cele spotkania:

 1. Część szkoleniowa: „metody wywoływania głoski R”
 2. Sprawy różne

Spotkanie poprowadzi mgr Maria Marciniak-Kraśko – koordynator sieci
Osoby wspomagające: mgr Bożena Konobrocka – logopeda

Prosimy o przekazanie powyższych informacji logopedom, oraz telefoniczne lub mailowe potwierdzenie udziału w zajęciach do dnia 10.06.2019.

Nr telefonu Poradni: (085) 833 26 74

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zaprasza

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim

Barbara Szpalerska

Zaproszenie na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia logopedów z powiatu bielskiego

 

Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z rejonu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza logopedów z powiatu bielskiego na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 18.03.2019 (poniedziałek) o godzinie 14:00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim przy ulicy 3-go Maja 17.

 

Cele spotkania
1. Część szkoleniowa - "Seplenienie boczne"
2. Dyskusja na wyżej wymieniony temat. Omówienie spraw bieżących.

Spotkanie poprowadzi mgr Joanna Kuderska-Jakonczuk - logopeda, mgr Maria Marciniak-Kraśko - koordynator sieci, osoba wspomagająca - mgr Bożena Konobrocka - logopeda.


Prosimy o przekazanie powyższych informacji logopedom, oraz telefoniczne lub mailowe potwierdzenie udziału w zajęciach do dnia 18.03.2019.
Numer telefonu poradni: (0-85) 833 26 74
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zaprasza

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim
Barbara Szpalerska

W załączniku znajduje się prezentacja metod terapii jakie są prowadzone w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim

Załączniki:
Pobierz plik (PORADNIA.ppt)PORADNIA.ppt[ ]6871 kB

                                                                               

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich logopedów z powiatu bielskiego. Informuję o wznowieniu działalności sieci współpracy i samokształcenia logopedów w roku szkolnym 2018/2019


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza logopedów z powiatu bielskiego na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 19.11.2018r. (poniedziałek) o godzinie 14.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim przy ul. 3-go Maja 17.

 

Cele spotkania:
1. Część szkoleniowa "Wpływ odruchów pierwotnych na rozwój mowy i funkcjonowanie dziecka".
2. Szeroka dyskusja na w/w oraz omówienie spraw bieżących.

 

Spotkanie poprowadzi mgr Maria Marciniak-Kraśko - koordynator sieci,
osoby wspomagające: mgr Bożena Konobrocka- logopeda,
Prosimy o przekazanie powyższych informacji logopedom oraz telefoniczne lub mailowe potwierdzenie udziału w zajęciach do dnia 19.11.2018r.
Numer telefonu poradni: (0-85) 833 26 74,
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zaprasza dyrektor P P-P w Bielsku Podlaskim Barbara Szpalerska

Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pracujących w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych przygotowujących do rozpoczęcia nauki w klasie I szkoły podstawowej oraz nauczycieli klas I-III uczestniczących w sieci współpracy i samokształcenia „Wspomaganie rozwoju dziecka młodszego” na szkolenie zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bielsku Podlaskim.

 

Temat szkolenia: Wpływ przetrwałych odruchów pierwotnych na rozwój i funkcjonowanie dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Szkolenie poprowadzi Pani Maria Marciniak – Kraśko - logopeda

 

Zajęcia odbędą się w dniu 14.11.2018 r. (środa) w sali konferencyjnej Domu Nauczyciela, w Bielsku Podlaskim ul. 11 Listopada 4. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00. Przewidywany czas trwania około 2 godziny.

 

Prosimy o  telefoniczne lub mailowe potwierdzenie udziału w zajęciach do dnia 13.11.2018 r. Numer telefonu poradni: (0-85) 833 26 74, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Serdecznie zaprasza Dyrektor P P-P w Bielsku Podlaskim Barbara Szpalerska

Zaproszenie na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia logopedów z powiatu bielskiego

Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z rejonu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza logopedów z powiatu bielskiego na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 16.04.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 13.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim

 

Temat spotkania:

1. Kinezjologia edukacyjna jako metoda wspomagająca pracę logopedy.

2. Omówienie bieżących spraw.

 

Spotkanie poprowadzi mgr Bożena Konobrocka – logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, mgr Maria Marciniak-Kraśko - logopeda.

 

Prosimy o przekazanie powyższych informacji logopedom oraz telefoniczne lub mailowe potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 16.04.2018r. Numer telefonu poradni: (0-85) 833 26 74, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zaprasza dyrektor P P-P w Bielsku Podlaskim Barbara Szpalerska

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza logopedów i pedagogów ze szkół podstawowych z powiatu bielskiego na spotkanie szkoleniowe sieci współpracy i samokształcenia.

 

TEMAT SZKOLENIA: Jak pomóc dziecku z zaburzeniami przetwarzania słuchowego (APD) w szkole i życiu codziennym.

 

Termin: 05.12.2017r. godz. 10

 

Miejsce: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim, sala konferencyjna nr 301 w Powiatowym Urzędzie Pracy.

 

Prowadzący: Julia Pyttel - pedagog, neurologopeda, surdologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, koordynator projektu APD – Słuchmed, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Logopedycznego – oddział Śląski

 

Grupa docelowa: logopedzi i pedagodzy pracujący w szkołach podstawowych

Cel szkolenia: zdobycie podstawowej wiedzy na temat zaburzenia przetwarzania słuchowego, diagnozy i sposobów pracy z dzieckiem z APD; zapoznanie uczestników szkolenia z systemem FM;

 

Prosimy o przekazanie powyższych informacji logopedom i pedagogom szkolnym oraz telefoniczne potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 01.12.2017r. Numer telefonu poradni: (0-85) 833 26 74,

 

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu i materiały szkoleniowe.

Przewidziany jest panel dyskusyjny – prosimy o przygotowanie pytań do prowadzącej (mogą dotyczyć aktualnie prowadzonych terapii).

 

Serdecznie zaprasza dyrektor P P-P w Bielsku Podlaskim Barbara Szpalerska

Podkategorie

Misja poradni

Poradnia realizuje kierunki i cele działania zawarte w Statucie PP –P, bazując na wyspecjalizowanej i wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej ( prawie wszyscy pracownicy mają stopień nauczyciela dyplomowanego) i dalej podnoszą swoje kwalifikacje i  zaangażowaniu pracowników w pracę placówki, w oparciu o roczny plan pracy PP – P. Cele są zawarte w statucie.